HakkımızdaYurdumuz Karadeniz Ereğli’de açılmış ilk yurttur, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak kurulmuştur 2018 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlanmış, çağdaş, Atatürkçü ve laik ilk kız öğrenci yurdudur. Misyonu öğrencilerimize evinde hissettiği huzur ve mutluluğu yaşatarak onların başarılarına katkıda bulunmak olan yurdumuz, yüksek öğrenim gören öğrencilerimizin ve ailelerinin referanslarıyla kurulduğu yıl olan 1998'den beri Karadeniz Ereğli kız yurtları arasında bilhassa tercih edilmektedir.

Kurucu Hakkında:

Ahmet Hasan Eroğlu,1959 Safranbolu doğumludur. İlk ve ortaokulu Safranbolu’da, liseyi İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde öğrenim görmüştür. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nü 1981 yılında birincilikle bitirerek Sosyal Hizmet Uzmanı olmuştur. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nda; Çocuk Yuvası, Huzurevi, Kız Yetiştirme Yurdu gibi sosyal hizmet kuruluşlarında yöneticilik yapmış, 1996 yılında Karabük Sosyal Hizmetle Müdürü iken emekli olmuştur.

Emekli olduktan sonra İlkadım Limited Şirketi'ni eşi Filiz Eroğlu ile birlikte kurmuş halen şirkete bağlı;

1- İlkadım Kız Öğrenci Yurdu
2- Duyan İşitme Konuşma Merkezi
3- İlkadım Özel Eğitim Merkezi
4- Sempati Kreş ve Gündüz Bakımevi
5- İmge Bireysel Gelişim ve Aile Danışma Merkezi

faaliyetlerine devam etmektedir.

Ticari faaliyetlerinin yanında sivil toplum faaliyetleriyle ilgili olan Ahmet Hasan Eroğlu, Karadeniz Ereğli’ye 1996 yılında Tüketiciyi Koruma Derneği’ni kurmuş, uzun yıllar başkanlığını yapmıştır. Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği'nin kurucu üyesidir. Halen Özel Gereksinimli Çocuklara Destek Derneği Başkanı olan Eroğlu, Karadeniz Ereğli Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanlığı yapmaktadır. Sempati Kreş ve Gündüz Bakımevinde Yöneticilik yapan Filiz Eroğlu ile evli olup 1 çocuğu vardır.
 
 
Pro WEB